Skierowania i rejestracja
Jak dostarczyć skierowanie i kiedy
Skierowanie i rejestracja
Lekarz, który kwalifikuje pacjenta do leczenia w naszej poradni, ocenia Państwa stan zdrowia, choroby współistniejące oraz ewentualne inne zagrożenia. Na tej podstawie wystawia skierowanie w trybie :
- pilnym (wówczas lekarz zaznacza taką informację na skierowaniu) lub
- stabilnym (planowy).
Pacjenci ze skierowaniem “pilnym” mają pierwszeństwo na liście oczekujących.
Podczas wpisywania na listę oczekujących, rejestratorka medyczna wyznacza planowany termin wizyty. Jeśli z różnych powodów przychodnia musi ten termin zmienić (na dalszy lub bliższy), może to zrobić dopiero po uprzednim poinformowaniu pacjenta. Z tego powodu PAMIĘTAJ ważne jest informowanie o każdej zmianie adresu zamieszkania lub telefonu.
Rejestracji można dokonać osobiście, telefonicznie lub podając 4-cyfrowy kod dostępu e-skierowania oraz PESEL.
Po dokonaniu pierwszego zapisu e-skierowanie zostanie automatycznie przypisane do placówki i nie będzie można go jednocześnie zarejestrować w innej.
Rejestracja odbywa się w godzinach pracy przychodni.
Warunkiem zarejestrowania się na wizytę jest posiadanie kodu e-skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz podanie danych osobowych tj. imienia i nazwiska, PESEL, telefonu kontaktowego.
Pacjent podczas rejestracji otrzymuje pierwszy wolny termin na wizytę z podaniem daty i godziny.
W dniu wizyty pacjent zgłasza się do rejestracji z dowodem osobistym oraz posiadaną dodatkową dokumentacją medyczną (prosimy o wykonanie kserokopii posiadanej dokumentacji – znacznie ułatwia proces rejestracji pacjentów).
Pacjent zobowiązany jest do dostarczenia nowego e-skierowania do Poradni Neurologicznej jeśli od ostatniej wizyty minęły 2 lata oraz jeśli zaczyna być leczony z powodu innego rozpoznania, które było na pierwotnym skierowaniu.
Świadczenia poza kolejnością
Kto może skorzystać
Świadczenia poza kolejnością
Uprawnienia do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością, po uprzednim okazaniu dokumentu potwierdzającego, posiadają:
- Zasłużeni Honorowi Dawcy Krwi i Zasłużeni Dawcy Przeszczepu
- inwalidzi wojenni i wojskowi i kombatanci
- uprawnieni żołnierze i pracownicy oraz weterani poszkodowani w zakresie leczenia urazów i chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa
- kobiety w ciąży
- działacze opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane z powodów politycznych
- osoby posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności
- osoby deportowane do pracy przymusowej oraz osadzone w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.
Ważne! Jeśli nie możesz stawić się na wizytę w wyznaczonym terminie lub rezygnujesz z udzielenia świadczenia, poinformuj nas o tym w możliwie najszybszym terminie.